Co mówią eksperci o naszych klockach?

Podczas tworzenia klocków Mammutico kierowaliśmy się chęcią wykreowania bezpiecznej, przyjaznej i kreatywnej przestrzeni dla dzieci i dorosłych. Wtedy właśnie w naszych głowach narodził się pomysł, by powstało coś, co pozwoli rozwijać wyobraźnię, twórczo zaangażuje dzieciaki w działanie i pozwoli im na niepowtarzalną zabawę. Chcieliśmy, by produkt był jednocześnie nowoczesny i bezpieczny.  Tak powstały ogromne piankowe klocki o różnych kształtach. Niepodobne do innych, pozwalające w kilka minut zbudować inny świat, przenieść się w czasie i przestrzeni… Sami jesteśmy rodzicami, i to, co zobaczyliśmy, gdy nasze dzieci zaczęły testować Mammutico było dla nas nie tylko fantastycznym doświadczeniem, ale przede wszystkim potwierdzeniem, że nam się udało! Osiągnęliśmy cel. Stworzyliśmy produkt (w naszym mniemaniu) idealny, którym teraz chcemy się z Wami podzielić.

Ale dobra zabawka to nie jest zwykły przedmiot, który polecają sobie rodzice. Dobra zabawka to taka, która, jest bezpieczna, uzyskała pozytywne opinie ekspertów i niesie za sobą pewne korzyści. Jakie? O tym opowiedzą Wam specjaliści, których poprosiliśmy o obiektywną ocenę naszego produktu. Oto, czego dowiedzieliśmy się o klockach Mammutico…

Klocki Mammutico, jako wsparcie terapeutyczne

Alicja Niemierko-Pająkpsycholog i doradca rodzinny, bajkoterapeuta, propagator Rodzicielstwa przez zabawę. Autorka książki terapeutycznej „Matylda idzie do szkoły”.

„Klocki Mammutico™ niosą dla dziecka wszystkie korzyści związane z zabawą klockami. Wyzwalają kreatywność, opartą na uwalnianiu naturalnego twórczego potencjału, stają się elementem wpływającym na poczucie osobistej sprawczości i efektywności. Pozwalają na swobodną zabawę, która jest jednym z podstawowych elementów zdrowego rozwoju społecznego, emocjonalnego i intelektualnego dziecka (…).

Dzięki swym dużym rozmiarom, klocki Mammutico angażują całe ciało, wspomagając ćwiczenia precyzji, zręczności, równowagi i siły. Przy pomocy tych klocków dzieci tworzą scenariusze według własnego pomysłu. Zabawy mogą trwać bez końca, bo prostota form pozwala nadawać klockom dowolne funkcje i znaczenie. Z łatwością można też przekształcić jedne bryły w zupełnie inne, a to z kolei stymuluje giętkość myślenia.

Niewielka waga poszczególnych klocków w połączeniu z ich sporymi rozmiarami i łatwością tworzenia połączeń pozwala nawet dzieciom z zaburzeniami aparatu ruchu tworzyć konstrukcje zdające się przekraczać ich możliwości. Jest to dla nich doskonała forma ćwiczeń fizycznych napędzanych wewnętrzną motywacją, czyli chęcią zabawy. Dlatego uważam, że klocki Mammutico świetnie sprawdzą się również, jako element różnorodnych form działań terapeutycznych”

 

Klocki Mammutico – niezbędnik pedagogów

Magdalena Wierzańska – pedagog, dydaktyk, trener, facylitator z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i dorosłymi.

„Klocki Mammutico to kreatywny niezbędnik dla pedagoga, animatora, terapeuty oraz fizjoterapeuty. Ich struktura, kształty, zróżnicowana wielkość, elastyczność i lekkość dają szerokie możliwości konstruowania, budowania, eksperymentowania, manipulacji dłońmi jak i całym ciałem w pomieszczeniu, w ogrodzie oraz w basenie.  Łatwość posługiwania się klockami sprzyja atmosferze zabawy, która może efektywnie wspierać procesy uczenia się czy też terapii (…).

Szeroka funkcjonalność klocków Mammutico umożliwia wspieranie rozwoju dziecka w aspekcie fizycznym, np. podczas gimnastyki korekcyjnej, psychofizycznym, edukacyjnym – podczas terapii integracji sensorycznej, czy też społecznym – na zajęciach z socjoterapii i kulturoterapii. Zestawy klocków Mammutico™ są dobrym narzędziem do stymulacji systemu przedsionkowego i dotykowego dzieci i młodzieży. Dzięki nim dzieci mogą ćwiczyć umiejętności chwytania, rozwijać poczucie równowagi, koordynacji pracy oczu i rąk, stwarzając na przykład specjalny tor przeszkód dla raczkowania, wspinania się i skakania.

Te klocki to także świetne narzędzie rozbudzające kreatywność dorosłych uczestników szkoleń jak i trenerów. Sprawdzi się podczas warsztatów dotyczących komunikacji interpersonalnej, pracy zespołowej, budowania zespołu, zarządzania zespołem i zasobami.”

Klocki Mammutico – główna atrakcja spotkań rodzinnych

Artur Moczarski – prezes stowarzyszenia „MOŻESZ” na rzecz psychoprofilaktyki i rozwoju dzieci i młodzieży.

„Zawsze lubiłem bawić się klockami i uważam, że tak w małej, jak i dużej skali trudno znaleźć zabawkę bardziej rozwijającą i twórczą. Podczas licznych imprez i festynów zorganizowanych przez Stowarzyszenie MOŻESZ, obserwuję jak wspaniale wygląda zabawa klockami Mammutico. Dopracowane elementy inspirujące wyobraźnię i kreatywność, profesjonalna opieka instruktorów i bezpieczeństwo zabawy sprawiają, że na frekwencję przy tej atrakcji nigdy nie narzekamy. A ogromne zainteresowanie dzieci klockami Mammutico, jest tylko niewypowiedzianą głośno opinią, jaką warto się kierować, szukając dla dobrej, bezpiecznej i kreatywnej zabawy dla najmłodszych”.