Zajęcia gordonowskie

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci do 18 miesiąca życia

Śpiew, ruch, rytm czyli wspólny, pogodny czas dla dziecka i rodzica – czas na pierwsze umuzykalnienie malucha.

Pierwsze spotkania dziecka z muzyką są jak poznawanie nowego języka, a proces ten badał dokładnie i opisał w swojej teorii uczenia się muzyki amerykański psycholog muzyki i jazzman E.E. Gordon.

Staramy się wspierać ten proces poprzez różnorodność i kontrastowość elementów zajęć. Wspólnie z rodzicami śpiewamy dzieciom krótkie melodie w różnych skalach muzycznych, harmonizujemy, bawimy improwizacją oraz rytmem, nie zapominając o ruchu w ramionach mamy i taty.

Dzięki tym aktywnościom nawiązujemy pierwsze muzyczne – wokalne interakcje z dzieckiem, przez wspólną zabawę muzyką zachęcamy je do dalszych wokalnych eksperymentów z melodią, rytmem i ruchem.

Jak wyglądają zajęcia gorgonowskie

Pierwsze 5- 10 minut – oswajanie się z salą oraz innymi uczestnikami zajęć przy muzyce instrumentalnej z nagrania

Kolejne około 25 minut – Część wokalna: śpiewanki w różnych tonalnościach i rytmach, rytmiczanki w metrach typowych i nietypowych, wspólna improwizacja z kolorowymi rekwizytami.

Ostatnie 5 -10 minut to już niegordonowski ale lubiany przez wszystkich dodatek – słuchanie brzmienia instrumentów, na których gra prowadząca zajęcia. Do tego dziecięce eksperymenty z instrumentami perkusyjnymi oraz wspólna swobodna zabawa.

Z uwagi na komfort własnego dziecka i innych małych uczestników zajęć prosimy o przyjście na zajęcia na kilka minut przed ich rozpoczęciem

Zapraszamy na Gordonki!

Zajęcia w sali BlocoLoco odbywają się w każdą środę o godzinie 11.00 i trwają 45 minut. Karnet na 10 zajęć to koszt 290 zł. Możecie wykorzystać go w ciągu 3 miesięcy.

Jednorazowe wejście kosztuje 39 zł. Zamówienia można składać na stronie ZAPISY.

Prowadząca

Aleksandra Tkaczyk –  jest absolwentką muzykologii, ukończyła Studium C. Orffa przy UMFC w Warszawie, Instytut Szkolenia Organistów, jest także certyfikowanym nauczycielem zajęć umuzykalniających zgodnych z Music Learning Theory E. E. Gordona, członkiem Polskiego Towarzystwa C. Orffa oraz Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i żłobkach, tworzy programy i popularyzuje ideę  koncertów gordonowskich dla młodszych dzieci.