Zabawa – czyli najlepszy sposób na naukę!

Zabawa – czyli najlepszy sposób na naukę!

Jeśli prosisz dziecko, by skończyło zabawę i zabrało się do nauki, to tak jakby prosić je, by biegało nie ruszając nogami. Dlaczego? Bo dla dziecka zabawa to podstawowe zajęcie, które należy traktować z powagą. Tylko dzięki niej dzieci są w stanie właściwie przyswoić wiedzę, która pozostanie z nimi na dłużej.

Zabawa jest najważniejsza!

Rodzice często ograniczają dzieciom zabawę, tak jakby nie dostrzegali jej roli w życiu swoich pociech i tego, jak pozytywne ma skutki. Maluchy odkładają klocki i lalki, by wziąć udział w kolejnych zajęciach dodatkowych, mających wspomóc ich rozwój w przyszłości. Nic bardziej mylnego. To właśnie dobrowolna zabawa w naturalny sposób rozwija w dzieciach kreatywność, umiejętność uczenia się, pokonywanie własnych ograniczeń i współpracę z innymi. Żadne zajęcia nie zrobią tego lepiej, chyba że… są to zajęcia z dobrą zabawą!

Nauka angielskiego podczas dobrej zabawy

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci przygotowaliśmy specjalne zajęcia nauki angielskiego – bez książek, notatek, wkuwania słówek i stresujących egzaminów! Tylko dobra zabawa może sprawić, że z łatwością nauczą się mówić po angielsku, używać właściwych zwrotów i zapamiętywać słówka, które przydadzą im się do kontaktu z rówieśnikami!

Podstawowym elementem zabawy na naszych zajęciach z angielskiego są wielkie piankowe klocki Mammutico, z których zbudować można dosłownie wszystko! Z ogromnych klocków powstają domy, samochody, rakiety i przystanki autobusowe. Duże elementy idealnie nadają się do urządzenia wymyślonych pomieszczeń, stworzenia zagrody dla zwierząt, lasu i magicznego miasta. Wyobraźnia dzieci podczas zabawy gigantycznymi klockami jest w zasadzie nieograniczona! Podczas wspólnej budowy, maluchy będą musiały porozumiewać się po angielsku – to pierwszy etap oswojenia się z językiem. Następnie, pod okiem lektora, dzieci będą mogły bawić się w świecie, który same stworzyły. Na tym etapie poznają mnóstwo praktycznych zwrotów i słówek, które pozwolą im porozumiewać się między sobą podczas zabawy! Tematów jest całe mnóstwo! Po zbudowaniu kasy biletowej, przystanku i autobusu, mogą rozpocząć zabawę w zwiedzanie miasta środkami komunikacji. Gdy na sali powstaną meble kuchenne, będą gotować i smażyć na „piankowych” patelniach. A kiedy wybudują wielką farmę, zamienią się w wiejskie zwierzaki i farmerów. A wszystko odbywać się będzie w języku angielskim!

Ile nowych słówek dzieci będą mogły poznać podczas jednych zajęć? Oczywiście tyle, ile są w stanie zapamiętać i takie, które najbardziej im się przydały w danej sytuacji. Najważniejsze, że ta wiedza z pewnością pozostanie w ich głowach na zawsze, bo pojawiła się w chwili, gdy były zrelaksowane i była przekazana w sposób przyjazny, a przede wszystkim tak różny od szkolnych ławek i książek.

Wszystko, co najlepsze…

Zabawa jest naturalnym środowiskiem dziecka – wyzwala jego potencjał i pragnienia, daje poczucie spełnienia, zbliża je do świata. Bawiące się dziecko charakteryzują cechy, które dorośli uznają za cenne i pożądane. To wytrwałość, skupienie, koncentracja, odwaga, i umiejętność pokonywania własnych ograniczeń. Takie właśnie umiejętności, oprócz nauki języka, zdobywają dzieci na naszych niezwykłych zajęciach. Ponadto zabawa wielkimi klockami angażuje całe ciało, wspomagając ćwiczenia precyzji, zręczności, równowagi i siły.  Podczas takiej nauki dzieci nie siedzą w miejscu – noszą, budują, przestawiają i skaczą. Już po kilkunastu zajęciach, maluchy zaczynają planować zabawę myśląc po angielsku, co jest niezwykle ważnym elementem podczas nauki języka obcego.

 

Aby człowiek mógł trwale zapamiętywać wiedzę, muszą uczestniczyć w tym pewnego rodzaju emocje. A przecież to właśnie zabawa wywołuje wiele emocji, i nikt nie musi niczego ćwiczyć, utrwalać ani specjalnie trenować. Wiedza pozostaje w głowie na stałe. Wiedza, którą dzieci zdobędą na naszych zajęciach z angielskiego także pozostanie w nich na zawsze!